BORDSLAMPA, 1930/40-tal, funkis
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1920/30-tal, nysilver
Slutpris1 400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris1 400 SEK
FOTOGENLAMPA FÖR VÄGG
FOTOGENLAMPA FÖR VÄGG
Slutpris500 SEK
SKÄNKKANNA, tenn, 17/1800-tal
SKÄNKKANNA, tenn, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
TANDLÄKARSKÅP, 1900-tal, vitmålat
Slutpris1 200 SEK
Slutpris900 SEK
GEORG JENSEN ''Ribbon''
GEORG JENSEN ''Ribbon''
Slutpris600 SEK
SOFFA, Chesterfieldmodell, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
MARIT STIGSDOTTER (f. 1966), "Knappen"
Slutpris500 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Empirestil
Slutpris400 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 4 st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
VÄGGLYSTRAR, ett par
VÄGGLYSTRAR, ett par
Slutpris200 SEK
SKINNFÅTÖLJER, ett par, Ikea, "Klappsta"
Slutpris700 SEK
STOCKHOLMSBILDER, 2 st
STOCKHOLMSBILDER, 2 st
SlutprisInga bud
WHISKEYSET, 1900-tal
WHISKEYSET, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKULPTUR I FORM AV GOLVUR
SKULPTUR I FORM AV GOLVUR
Slutpris350 SEK
LJUSKRONA, Empire-stil
LJUSKRONA, Empire-stil
Slutpris1 200 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD
SPEGEL MED KONSOLBORD
Slutpris300 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), "Aristokrat"
Slutpris2 200 SEK
SKRIVBORD, 1900-tal, ek
SKRIVBORD, 1900-tal, ek
Slutpris450 SEK
ROLF HALLENGREN (1932-2009)
ROLF HALLENGREN (1932-2009)
Slutpris350 SEK
PARTI FISKERELATERADE FÖREMÅL
PARTI FISKERELATERADE FÖREMÅL
Slutpris250 SEK
BERTIL VALLIEN (född 1938)
BERTIL VALLIEN (född 1938)
Slutpris1 600 SEK
VÄGGHYLLA
VÄGGHYLLA
Slutpris350 SEK
VÄGGHYLLOR, ett par
VÄGGHYLLOR, ett par
Slutpris600 SEK
TAKARMATUR, Jugend
TAKARMATUR, Jugend
Slutpris900 SEK
GOLVLAMPA, furu
GOLVLAMPA, furu
Slutpris400 SEK
FOTPALL 1900-tal
FOTPALL 1900-tal
Slutpris300 SEK
TENNSTOP, rokoko, 1700-tal
TENNSTOP, rokoko, 1700-tal
Slutpris450 SEK
KAFFESERVIS, Krautheim Tyskland
Slutpris150 SEK
PORTRÄTT av kung Gustav V
PORTRÄTT av kung Gustav V
Slutpris800 SEK
TIDNINGSSTÄLL, för vägg, tidigt 1900-tal
Slutpris150 SEK
SKINNSOFFA, 19/2000-tal
SKINNSOFFA, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
SKINNFÅTÖLJ, 19/2000-tal
SKINNFÅTÖLJ, 19/2000-tal
Slutpris250 SEK
SVENSK FLAGGA, 450 X 280 CM
SVENSK FLAGGA, 450 X 280 CM
Slutpris450 SEK
SVENSK FLAGGA, 450 X 280 CM
SVENSK FLAGGA, 450 X 280 CM
Slutpris450 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st,
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st,
Slutpris200 SEK
ROTKORG OCH FLÄTAD VÄSKA, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
PENNOR, 2 st, Cross, 14 k guldpläterade
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, KELIM
ORIENTMATTA, KELIM
Slutpris700 SEK
ORIENTMATTA, Saff, silke, semiantik
Slutpris5 400 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris1 800 SEK
ROCKHUVUD, Hälsingland
ROCKHUVUD, Hälsingland
Slutpris500 SEK
JAKTTROFÉ, älghorn
JAKTTROFÉ, älghorn
Slutpris450 SEK
TAKARMATUR, 1940-tal, 8 ljusarmar
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, alabaster
BORDSLAMPA, alabaster
Slutpris150 SEK
VAXSTAPELSTÄLL, ett par, 1900-tal
Slutpris200 SEK