Kanonauktioner 19 Oktober 2024

ANDERS HELLER (1904-?), etsning
SlutprisInga bud
SERVISDELAR, 19 st, Villeroy & Boch
Slutpris450 SEK
STIG BORGLIND (1892-1965)
STIG BORGLIND (1892-1965)
Slutpris600 SEK
ORIENTMATTA, AFGHAN, handknuten, antik
Slutpris600 SEK
ALVINIA, "QeChic Collection" barstolar
Slutpris600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Noe"
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Noe"
Slutpris100 SEK
SKÅLFAT PÅ FOT, WMF, 1920/30-tal
Slutpris450 SEK
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
Slutpris250 SEK
ULF GREDER (född 1949) färglitografi
Slutpris400 SEK
PALL, 1900-talets början,
PALL, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
BERT JOHNNY NILSSON (1934-2004)
Slutpris450 SEK
GLASSERVIS, 38 delar
GLASSERVIS, 38 delar
Slutpris300 SEK
BROSCH, Lagerströms, Mjölby, fjäril
Slutpris300 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
KLAFFBORD, med 4 klaffar
KLAFFBORD, med 4 klaffar
Slutpris300 SEK
AL WAGIELLA (född 1939), färglitografi
SlutprisInga bud
PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
INGE SCHIÖLER (1908-1971), skogslandskap
Slutpris700 SEK
ORIENTMATTA KASHMAR, handknuten
Slutpris1 200 SEK
ORIENTMATTA, SHIRAZ, handknuten,
Slutpris800 SEK
HANDKOLORERADE GRAVYRER, 2 st
HANDKOLORERADE GRAVYRER, 2 st
Slutpris700 SEK
BOKSKÅP, England, 1900-tal
BOKSKÅP, England, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
SEKRETÄR, sengustaviansk
SEKRETÄR, sengustaviansk
Slutpris700 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan, handknuten
Slutpris400 SEK
BYRÅ, 1800-tal, fru
BYRÅ, 1800-tal, fru
Slutpris150 SEK
HANS LINDSTRÖM, "Plankan", samtida
SlutprisInga bud
MATGRUPP 5 delar, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
BELLMANSTOLAR, 4 st, 1800-tal
BELLMANSTOLAR, 4 st, 1800-tal
Slutpris600 SEK
BRICKSTOLAR, 3st olika, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
SMINKSTOLAR, 2 st, 1950-tal
SMINKSTOLAR, 2 st, 1950-tal
Slutpris250 SEK
Slutpris100 SEK
ORIENTMATTA, handknuten, Pakistan
Slutpris600 SEK
HERMAN MILLER, Caper stol på hjul
Slutpris200 SEK
SOFFA, 1940-tal, gul textilklädsel
Slutpris700 SEK
KLAFFSKÄNK, 1800-tal, furu
KLAFFSKÄNK, 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
CLARENCE DYSELL (1912-1992)
CLARENCE DYSELL (1912-1992)
Slutpris200 SEK
MATS NÖRLE (född 1946) "I midsommartid"
Slutpris800 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, handknuten
Slutpris1 400 SEK
FERNANDEZ  ARMAN, (1928-2005)
FERNANDEZ ARMAN, (1928-2005)
Slutpris600 SEK
TRASMATTA
TRASMATTA
Slutpris2 000 SEK
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi
Slutpris500 SEK
VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar
VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar
Slutpris1 100 SEK
KOMMOD, omkring 1900
KOMMOD, omkring 1900
Slutpris350 SEK
PLAFOND med prismor
PLAFOND med prismor
Slutpris250 SEK
PLAFOND med prismor
PLAFOND med prismor
Slutpris250 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Frankrike
Slutpris300 SEK
BORD, 1930/40-tal
BORD, 1930/40-tal
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORD, 1930/40-tal
SKRIVBORD, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK