VÄGGFONTÄN, från Gustav III`s lustjakt Amphion
Slutpris115 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA "Ormbunkssoffa"
Slutpris10 500 SEK
SKÅP, 1700-tal, rokoko
SKÅP, 1700-tal, rokoko
Slutpris6 600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England 18/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
SIDEBOARD, "Korsör"
SIDEBOARD, "Korsör"
Slutpris6 000 SEK
BORD, 1920-tal, Swedish Grace
BORD, 1920-tal, Swedish Grace
Slutpris2 200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Dux
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Dux
Slutpris450 SEK
STOL, sengustaviansk, Stockholmsarbete
Slutpris800 SEK
PLUTO, leksak, Brio
PLUTO, leksak, Brio
Slutpris500 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD 16/1700-tal
Slutpris1 500 SEK
SPEGEL, tillskriven Estrid Ericson
Slutpris1 200 SEK
EGYPTISKT MANSHUVUD, 1900-tal, sten
Slutpris2 100 SEK
KAVEL, NAILSEA, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
SALVADOR DALI, (1904-1989) "Cheval Royal"
Slutpris5 200 SEK
LJUSSTAKAR, ett par silver
18
LJUSSTAKAR, ett par silver
Slutpris1 000 SEK
VILFÅTÖLJ, Efter, Le Corbusier
Slutpris3 200 SEK
LJUSTER, 17/1800-tal
LJUSTER, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar
Slutpris650 SEK
LISA LARSSON, (född 1931), figurin
Slutpris1 500 SEK
BORDSRAM, mässing
BORDSRAM, mässing
Slutpris250 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna
HÄNGSKÅP, Dalarna
Slutpris2 000 SEK
OLJEKANNA, 1900-talets början
OLJEKANNA, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
PORTKLÄPP, brons
PORTKLÄPP, brons
Slutpris1 300 SEK
VRILSKÅL, daterad 1747,
VRILSKÅL, daterad 1747,
Slutpris2 500 SEK
TOBAKSBURK, sengustaviansk
TOBAKSBURK, sengustaviansk
Slutpris1 000 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris200 SEK
TRÄKLUBBA daterad 1834
TRÄKLUBBA daterad 1834
Slutpris650 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983) skål
Slutpris550 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 2st
TRAKTÖRPANNOR, 2st
Slutpris550 SEK
RAKLÅDA med spegel
RAKLÅDA med spegel
Slutpris550 SEK
SKYLT FRÅN KRONOBRÄNNERI 1700-TAL
Slutpris14 000 SEK
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad
Slutpris250 SEK
KISTA, Cassone, tidigt 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
BORDSSTOL, 1800-tal,
BORDSSTOL, 1800-tal,
Slutpris1 900 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal,
Slutpris1 100 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets mitt
HÄNGSKÅP, 1800-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn
HÄNGSKÅP, för hörn
Slutpris1 400 SEK
SKEPPSTALLRIKAR, 3st
44
SKEPPSTALLRIKAR, 3st
Slutpris1 100 SEK
PIPA, med silverbeslag, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England
Slutpris850 SEK
VÄNDBÄNK, 1700-tal
VÄNDBÄNK, 1700-tal
Slutpris4 200 SEK
ORIENTMATTA, USHAK
ORIENTMATTA, USHAK
Slutpris1 500 SEK
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"
Slutpris4 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris700 SEK