VÄGGFONTÄN, från Gustav III`s lustjakt Amphion
Slutpris115 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA "Ormbunkssoffa"
Slutpris10 500 SEK
SKÅP, 1700-tal, rokoko
Slutpris6 600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England 18/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
SIDEBOARD, "Korsör"
Slutpris6 000 SEK
BORD, 1920-tal, Swedish Grace
Slutpris2 200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Dux
Slutpris450 SEK
STOL, sengustaviansk, Stockholmsarbete
Slutpris800 SEK
PLUTO, leksak, Brio
Slutpris500 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD 16/1700-tal
Slutpris1 500 SEK
SPEGEL, tillskriven Estrid Ericson
Slutpris1 200 SEK
EGYPTISKT MANSHUVUD, 1900-tal, sten
Slutpris2 100 SEK
KAVEL, NAILSEA, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
SALVADOR DALI, (1904-1989) "Cheval Royal"
Slutpris5 200 SEK
18
LJUSSTAKAR, ett par silver
Slutpris1 000 SEK
VILFÅTÖLJ, Efter, Le Corbusier
Slutpris3 200 SEK
LJUSTER, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar
Slutpris650 SEK
LISA LARSSON, (född 1931), figurin
Slutpris1 500 SEK
BORDSRAM, mässing
Slutpris250 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna
Slutpris2 000 SEK
OLJEKANNA, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
PORTKLÄPP, brons
Slutpris1 300 SEK
VRILSKÅL, daterad 1747,
Slutpris2 500 SEK
TOBAKSBURK, sengustaviansk
Slutpris1 000 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris200 SEK
TRÄKLUBBA daterad 1834
Slutpris650 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983) skål
Slutpris550 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 2st
Slutpris550 SEK
RAKLÅDA med spegel
Slutpris550 SEK
SKYLT FRÅN KRONOBRÄNNERI 1700-TAL
Slutpris14 000 SEK
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad
Slutpris250 SEK
KISTA, Cassone, tidigt 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
BORDSSTOL, 1800-tal,
Slutpris1 900 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal,
Slutpris1 100 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn
Slutpris1 400 SEK
44
SKEPPSTALLRIKAR, 3st
Slutpris1 100 SEK
PIPA, med silverbeslag, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England
Slutpris850 SEK
VÄNDBÄNK, 1700-tal
Slutpris4 200 SEK
ORIENTMATTA, USHAK
Slutpris1 500 SEK
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"
Slutpris4 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris700 SEK