LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
KAPTENSSTOLAR, 8 st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
HYLLSKÅP, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
AMPEL FÖR 3 LJUS
AMPEL FÖR 3 LJUS
Slutpris150 SEK
KJELL LINSKI LINDGREN, Samtida
Slutpris1 100 SEK
SNAPSGLAS, 13 st
SNAPSGLAS, 13 st
Slutpris750 SEK
POTTSTOL FÖR BARN
366
POTTSTOL FÖR BARN
Slutpris800 SEK
HÖRNSKÅP, 1700-tal
HÖRNSKÅP, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, Galleri
ORIENTMATTA, Hamadan, Galleri
Slutpris2 000 SEK
KANNA, Gustafsberg, 1892
KANNA, Gustafsberg, 1892
Slutpris1 200 SEK
REMMARE, 6 st
REMMARE, 6 st
Slutpris100 SEK
AMPEL, 1920-tal
AMPEL, 1920-tal
Slutpris150 SEK
LJUSSTAKAR, 2st
LJUSSTAKAR, 2st
Slutpris900 SEK
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
SlutprisInga bud
VINGLAS, 5 st, SNAPSGLAS, 4 st
Slutpris100 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st
LJUSSTAKAR, 3 st
Slutpris1 100 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
LJUSSTAKAR, ett par
LJUSSTAKAR, ett par
Slutpris1 500 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris300 SEK
HANS ERNBACK, (1942-2019)
HANS ERNBACK, (1942-2019)
SlutprisInga bud
VÄGGAPPLIQUER, ett par 1800-talets mitt
Slutpris850 SEK
STOL, sengustaviansk
STOL, sengustaviansk
Slutpris100 SEK
SYPUFF, 1900-talets mitt
SYPUFF, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA
BYRÅ MED STENSKIVA
Slutpris1 300 SEK
KINESISK  AKVARELL
KINESISK AKVARELL
Slutpris200 SEK
GOLVUR, 1800-tal
GOLVUR, 1800-tal
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJER, ett par
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris150 SEK
EMMAFÅTÖLJ, nyrokoko
EMMAFÅTÖLJ, nyrokoko
Slutpris200 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982)
STIG LINDBERG (1916-1982)
Slutpris350 SEK
PIPSTÅNKA
PIPSTÅNKA
Slutpris350 SEK
MATBORD/SOFFBORD, 1940-tal
MATBORD/SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris250 SEK
STEKFAT OCH VATTENKANNA
STEKFAT OCH VATTENKANNA
Slutpris400 SEK
TÄNDSTICKSFODRAL
TÄNDSTICKSFODRAL
Slutpris850 SEK
SKOPA, sjömansarbete, 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
DOSA, omkring 1900
DOSA, omkring 1900
Slutpris550 SEK
LEKSAKSHÄST
LEKSAKSHÄST
Slutpris200 SEK
KAPTENSSTOL, SAMT STOLAR, ett par
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, omkring år 1900
KARMSTOL, omkring år 1900
Slutpris550 SEK
AMPEL, för 6 ljus, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
AMPEL för 3 ljus
AMPEL för 3 ljus
Slutpris250 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, "Örenäs"
Slutpris4 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
KRYDDHYLLA, Orrefors
KRYDDHYLLA, Orrefors
Slutpris1 700 SEK
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
Slutpris500 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris150 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
Slutpris100 SEK