FICKUR, Silver, i metallfodral
Slutpris250 SEK
LARS GYNNING, (1920-2003)
Slutpris250 SEK
ELIS BERGH, dessertglas 6 st
Slutpris150 SEK
DEKORATIV VAPENSKÖLD, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
EINAR JOLIN, (1890-1976) färglitografi
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris150 SEK
KARMSTOL, 1700-tal, barock
Slutpris400 SEK
SOFFBORD 1950/60-tal
Slutpris550 SEK
KÄGELSPEL 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, S/S "City of New York",
Slutpris650 SEK
BULTLÅS, 16/1700-tal, järn
Slutpris450 SEK
PARALELL LINJAL FÖR NAVIGERING
Slutpris450 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2st,
Slutpris1 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris1 100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå
Slutpris450 SEK
GOLVLAMPA, 1930/40-tal
Slutpris450 SEK
SEXTANT, modell av, kopia, mässing
Slutpris400 SEK
KAFFEKVARNAR, 4 st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
F MAGNUSSON, 1900-tal
Slutpris700 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
Slutpris750 SEK
MONOGRAMISTEN J.O.W., tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
LJUSKRONA, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
KORG, Flätad
Slutpris1 100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell
Slutpris550 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris100 SEK
SVEN OLOV EHRÈN, (1927-2004)
Slutpris300 SEK
ERNST KLINGVALL, (1900-tal)
Slutpris100 SEK
KVARNAR , 3 st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Slutpris300 SEK
KORNISCH
Slutpris1 400 SEK
BENGT RITON (1945-1994)
Slutpris1 600 SEK
SOLFJÄDRAR, 3 st
Slutpris1 200 SEK
STOLAR, ett par omkring år 1800
Slutpris250 SEK
SALONGSBORD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
KAFFEKVARNAR, 3 st, 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
BALUCH, PERSIEN, ORIENTMATTA, Handknuten
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, 1970-tal
Slutpris1 100 SEK
ÅKE HOLM (1900-1980), HÄNKELVAS
Slutpris450 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, GAB, 1930-tal
Slutpris450 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
LENNART CENTERWALL, TAKARMATUR, "REX"
Slutpris850 SEK
GOLVVAS, Scheurich
Slutpris300 SEK
YTTERFODER, 4 st
Slutpris500 SEK