TIMMERBILA, 1800-tal?
Slutpris1 200 SEK
KAPTENSSTOL, England
Slutpris1 900 SEK
HÄNGSKÅP, Skåne
Slutpris5 200 SEK
BYRÅ, 1900-tal
Slutpris500 SEK
PRÄSTGÅRDSBÄNK, daterad 1814
Slutpris4 200 SEK
113
ÄLDRE GRIFFELTAVLOR, 10 st
Slutpris1 200 SEK
TJÄCKELYXOR, 2 st
Slutpris500 SEK
HÄNGSKÅP, sannolikt Österbotten Finland
Slutpris5 200 SEK
HACKA, 1700-tal eller äldre
Slutpris1 300 SEK
HÄNGSKÅP, Uppland
Slutpris3 400 SEK
BORDSLAMPA PHILIPS, 1960/70-TAL
Slutpris550 SEK
DIORAMA, av segelfartyg och fyr
Slutpris2 000 SEK
MAX BRÛNNING (1887-1968)
Slutpris800 SEK
MAX BRÛNNING (1887-1968)
Slutpris850 SEK
KÖTTHACKOR, 2 st, från Skeppbyssa
Slutpris450 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002), Soffa, 1960-tal
Slutpris100 SEK
NISSE ZETTERBERG (1910-1986)
Slutpris950 SEK
127
BORDSLAMPOR, Ett par
Slutpris4 200 SEK
SKEPPSKOMPASS, sent 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
HERRFICKUR, Silver
Slutpris400 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
BÅTMODELL, 18/1900-tal
Slutpris3 800 SEK
IVAR JOHNSSON (1885-1970)
Slutpris1 500 SEK
TOBY JUG, OCH STRÖARE
Slutpris300 SEK
SKVALLERSPEGEL 1800-tal eller äldre
Slutpris750 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Slutpris600 SEK
Slutpris3 600 SEK
Slutpris550 SEK
Slutpris1 100 SEK
LISA LARSON (Född -31), Nord, Syd och Öst
Slutpris1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Slutpris1 900 SEK
Slutpris150 SEK
144
SKEPPSKOMPASS, omkring 1900
Slutpris850 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver
Slutpris1 100 SEK
KAPTENSSTOLAR, 6 st, tidigt 1900-tal,
Slutpris2 700 SEK
SKÄDDLOGG
Slutpris450 SEK
STOLAR, 3 st 1800-tal, Karl Johan
Slutpris150 SEK
LÅS/HÄNGE, vitguld 18k, ovalslipad blå safir
Slutpris2 600 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, skeppet "Baltimore" USA
Slutpris1 000 SEK
DALAHÄST, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
PARTI ÄLDRE BÖCKER, 6 st
Slutpris500 SEK
LENNART GRAM (1910-1996)
Slutpris100 SEK
FIGURINER, 2 st
Slutpris300 SEK
SAXVERKTYG
Slutpris150 SEK
S.J. HUNTER, England
Slutpris700 SEK
UTDRAGSSOFFA, 1800-tal
Slutpris150 SEK