JENNIFER WIKMAN-RANELID (Född 1988), olja
Slutpris1 500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Skål
Slutpris300 SEK
TAKARMATUR, Skansen glas
Slutpris750 SEK
ANNA-LISA THOMSON (1905-1952)
Slutpris1 000 SEK
ISHINK, Eagle, Japan
Slutpris550 SEK
GLASSKÅL
Slutpris100 SEK
TAKARMATUR/AMPEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
HALSRING, Sterlingsilver
Slutpris700 SEK
KUDDFODRAL, 4 st
Slutpris550 SEK
GERDA STRÖMBERG (1879-1960), VAS
Slutpris200 SEK
KANDELABER FÖR 5 LJUS
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1930-TAL
Slutpris650 SEK
YSTAD METALL, Skål, "Kungaskålen"
Slutpris350 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
SYBORD, jugend
Slutpris450 SEK
PARTI SILVERSMYCKEN
Slutpris450 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, England
Slutpris850 SEK
SKEPPSKVARNAR , 2st 1800-tal
Slutpris150 SEK
KVARNAR, 3st, 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
LARS LARSSON (1920-tal) akvarell
Slutpris1 700 SEK
VÄGGLAMPA, Bergboms
Slutpris300 SEK
TORSTEN SCHONBERG
Slutpris200 SEK
KAFFEKVARNAR, 4 st 18/1900-tal
Slutpris650 SEK
RYMDMÅTT, 1 kappa, daterad 1858 trä
Slutpris300 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
Slutpris3 600 SEK
SPEGELSKÄNK, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris200 SEK
UNIFORMSPLANSCHER, 2 st
Slutpris250 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-tal
Slutpris700 SEK
SARABAND, Orientmatta
Slutpris700 SEK
SPEGEL, 1800-tal, Karl Johan-stil,
Slutpris400 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 st
Slutpris300 SEK
JOHN BRANDT 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
KVARNAR, 3st 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
GUN-BRITT MOLDEUS, akvarell
SlutprisInga bud
GAMLA SKURUBRON, oljetryck
Slutpris900 SEK
TRÄMORTLAR, ca 12 st 1800-tal
Slutpris900 SEK
BARNSPEGEL, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA/SOLLAMPA, Osram, Vitalux
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108,
Slutpris150 SEK
Slutpris100 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2st
Slutpris300 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, s/s "The Great Western"
Slutpris150 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997)
Slutpris1 100 SEK
SOFFGRUPP, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
PALL, furu
Slutpris500 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, efter
Slutpris250 SEK
KAFFEKVARNAR, 4st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 st
Slutpris400 SEK